Quantcast
Channel: Varázspor
Viewing all articles
Browse latest Browse all 220

Farönk vázatartó

$
0
0



Több weboldalon is találkozhatunk a fenti képpel, ami János itt bemutatott munkájának kiindulópontját jelentette. Az eredeti képen a váza tartóját egy odvas farönkből készítették. De mivel Jánosnak ilyen most nem állt rendelkezésére, egy ép farönköt volt kénytelen felhasználni. 


János egy kb. 20 cm átmérőjű cseresznyefa rönkből egy 10 cm vastag darabot vágott le. Az így kapott szelet közepét négyzet formában egy motoros láncfűrésszel kivágta, majd miután a közepét kiütötte, favésővel kör alakúra faragta. 
A vázatartó két lábát két-két alulról besüllyesztett facsavar tartja, felső részén pedig egy kb. 2 cm átmérőjű lyukon át lehet a növényt a vázába helyezni. 


A hold formájú kis vázában most egy szerencsebambusz (Dracaena Sanderana) díszeleg. Ennek a növénynek csalóka neve ellenére semmi köze a bambuszhoz, a sárkányfák nemzetségébe tartozik. 
Tartása nem igényel nagy tudományt. Elég, ha vízbe tesszük, amit hetente cserélünk. Lehetőleg esővizet, állott vizet vagy sima ásványvizet adjunk neki, mert a klórt hosszabb távon nem tűri. A szerencsebambusz kedveli a párás levegőt - és mivel kis helyet foglal - így akár a fürdőszobánk dísze is lehet. Tegyük világos helyre, de óvjuk a közvetlen napfénytől. 
Mégis mi történik, ha úgy döntünk, hogy a szerencsebambuszunkat földbe ültetjük? Akkor a levelei nagyra nőnek és sárkányfává "alakul". :) 


A szerencsebambusz a keleti kultúrákban évszázadok óta fontos Feng-Shui növény. Úgy tartják, hogy növeli a lakás energiaszintjét és jótékony hatással van a chi-energia áramlására.Két szál szerelemet, három és hat boldogságot, öt ill. hét egészséget, nyolc jólétet, kilenc jószerencsét, huszonegy szál pedig az élet minden területén szerencsét hoz.



Viewing all articles
Browse latest Browse all 220