Quantcast
Channel: Varázspor
Viewing all 220 articles
Browse latest View live

Lámpatartó oszlop

$
0
0



Egy fából készített lámpatartó oszlop kiváló látványeleme lehet kertünknek. Nappal is mutatós, de főként este, mikor meggyújtjuk a petróleumos viharlámpát. Elhelyezhetjük a bejárati ajtó közelében, a terasz mellett, vagy a kert egyik távolabbi, sötétebb zugában is, ahonnan barátságosan pislákol felénk a viharlámpa lángja.


A képen látható lámpatartó János munkája. 2 fm lambéria és egy  10x10cm-es fenyőoszlop alkotja az alapját, a díszítések fenyődeszkából készültek. A munka legvégén -a faanyag védelme érdekében- János kültéri, vízbázisú fakezelő páccal kente le. 


A 2 méter magas lámpatartó most Jánosék udvarában, a kertkapu mögött köszönti hívogató fényével a családját meglátogató barátokat. 





Komposztálás

$
0
0



A komposztálás kiváló lehetőséget nyújt arra, hogy a háztartásban és a kertben keletkezett hulladékot értékes tápanyaggá alakítsuk át növényeink számára. Kertes házaknál az év során keletkezik annyi szerves hulladék, ami miatt már érdemes komposzttelepet létesíteni. A komposzt szétszórásával nem csak tápanyagot juttatunk vissza a talajba, hanem feljavítjuk annak szerkezetét is. 
A komposztdombon felhalmozott anyagokból néhány hónap elteltével kiváló trágyához juthatunk, amennyiben a felhalmozott hulladékot kellően felaprítjuk és gondoskodunk a korhadáshoz szükséges hőmérsékletről és nedvességről. 



A hőmérséklet kérdése önmagától is megoldódik, amint sikerül nagyjából 1 köbméteres kupacot összehordanunk. Legalább ekkora tömeg szükséges ugyanis ahhoz, hogy a komposzt kellően felmelegedjen és a lebomló folyamatok beinduljanak. A komposzt éréséhez a megfelelő hőmérsékleten kívül nedvességre is szükség van. Ezért a komposzttelepet lehetőleg félárnyékos helyen alakítsuk ki, mert így nem szárad ki olyan gyorsan. Hosszabb csapadékhiányos időszakokban időnként locsoljuk is meg. De vigyázzunk, a komposztnak csak nedvesnek kell lennie, nem tocsoghat a vízben! Minden 15-20 cm vastagságú friss komposztrétegre szórjunk egy vékonyabb földréteget. Így közvetlenül a komposztba juttatjuk a talajban amúgy is megtalálható lebontó baktériumokat.


A következő részben alaposabban utánajárunk annak, hogy mi mindent lehet és mit nem tanácsos a komposztra dobnunk.


Őszi dekoráció ágakból

$
0
0



Idén ágakból készítettem őszi dekorációt.
Előkerestem néhány vékonyabb, kiszáradt ágacskát, amit még tavasszal vágtam le a vörös som és az aranyvessző bokrokról. A száraz ágakat ragasztópisztollyal könnyen össze lehet ragasztani, amit a frissen nyesett, nedvességgel teli ágakról már nem lehet elmondani.


 Az ágakból igyekeztem valamiféle levél formát összehozni, ami nagyjából sikerült is, bár a kreációm egyetlen eddig ismert növény leveléhez sem hasonlít. :) Ám szerintem nem is ez a lényeg, hanem az, hogy könnyen felismerhető legyen mit is akar ábrázolni. 
Miután a falevél alakja összeállt, néhány terméssel, platánfa kérgével és csigaházakkal díszítettem.


 Egy ehhez hasonló őszi dekoráció a lakásban bárhol elhelyezhető. Felakaszthatjuk a falra, az ablakba, esetleg felállíthatjuk egy polcon vagy komódon, nekitámasztva a falnak. Az enyém jelenleg ajtódíszként funkcionál, a bejárati ajtón lóg.


A fenti képen az én alkotásomtól sokkalta nagyobb és részletesebben kidolgozott, ágakból készült falevél látható, ami miatt nekiálltam az enyém elkészítésének.


Az ötletet adó kép forrása: 



Régi ablakzsaluból valami újat

$
0
0



Korábban bemutattam néhány lehetőséget a régi ablakok újrahasznosítására. Most pedig minden különösebb kommentár nélkül nézzük meg, mit kezdhetünk az ablakokhoz tartozó zsalukkal. 
A képek magukért beszélnek, így remélem, hogy mindenki talál számára tetsző, megvalósítható megoldást. 



Kezdjük is a nézelődést néhány ágytámlával: 

















Készülhet a zsalukból szekrényajtó, vagy a gyakorlottabbak barkácsolhatnak akár egy egész szekrényt is.

















Alkothatunk belőlük asztalkát,


















fürdőszobai tárolót,














üzenőfalat, levél- vagy újságtartót,





előszobai fogast, paravánt, polcot,














képtartót, vagy akár maga a zsalugáter is lehet a kép.












Érdekes, vidám hatást érhetünk el, ha a különböző színekre festett ablakzsalukat falburkolásra használjuk.


A bevállalósabbak pedig akár az egész mennyezetet is zsalukkal fedhetik be, bár én ezt a megoldást csak nagy belmagasság esetén venném fontolóra.


Egyelőre ennyi barkácsötlet jutott a beltérre. Egy későbbi bejegyzésben pedig utánajárok annak, hogy mi mindent kezdhetünk az zsalugáterekkel odakint.  



Képek forrásai:
homedit.com
dishfunctionaldesigns.blogspot.com
myrepurposedlife.com
artsyvava.blogspot.com
marthastewart.com

Lámpabura készítése

$
0
0



A képen látható, Samtid névre hallgató állólámpát annál a bizonyos
 - általam továbbra is kedvelt - svéd lakberendezési áruházláncnál vásároltuk. Nagyon szerettem ezt a lámpát, mert a burája kellemes szórt fényt adott, de alá ülve olvasólámpának is használhattuk, mivel kialakításának köszönhetően a fényét könnyen a megfelelő helyre irányíthattuk


Néhány év elteltével azonban a polikarbonátból készült lámpabura elöregedett. Mint az a képen is látható, teljesen megadta magát. Első körben elmentünk a boltba, hogy vegyünk helyette egy másikat. 
Nem volt. Megígérték, hogy rendelnek és telefonon értesítenek, ha megérkezett. Fél év elteltével mindezt újra megismételtük, eredménytelenül. Aztán lassan tudatosult bennem, hogy nincs mese, nekem kell kitalálnom valamit, mert a csupasz villanykörte nem rondálkodhat tovább a nappaliban. A feladatomat megnehezítette, hogy a burának nem volt semmiféle kerete, amire bármit rávarrhattam, ráerősíthettem volna.               
      

Első lépésként átlátszó ragasztószalaggal összeragasztottam a bura széttört darabjait. Nem volt egyszerű, mert szinte szétporladt a kezemben. Ezután egy fehér papírra fektettem és körberajzoltam. Így lett egy sablonom, amit meg is őrzök további felhasználásra.


Három, színtelen műanyag lapot ragasztottam egymáshoz széles átlátszó ragasztószalaggal, majd a sablon segítségével körberajzoltam és kivágtam belőle a bura formáját. Erre először pauszpapírt ragasztottam, majd egy halványbézs színű függönymaradékot. A bura aljára és tetejére krémsárga szalagot varrtam, a varrógépen beállítható legnagyobb öltésmérettel. A szélekre varrt szalag jól illik a fal színéhez és egyben megakadályozza a függöny szélének foszlását is. 


A pauszpapírra azért volt szükségem, hogy a lámpának szórt fénye legyen, felkapcsolt állapotban se látsszon át a villanykörte. A függönyanyag pedig a külső felület textúrájáról gondoskodik.
Legközelebb mit csinálok másképp? 
Egyrészt vastagabb műanyag lapot használok majd alapként, hogy szebb legyen a bura tartása, másrészt folyékony ragasztó helyett ragasztó spray-t vetek majd be. Mindenesetre a bura egyelőre így marad, míg tönkre nem megy, vagy meg nem unom. :)





Komposztálás - Mit lehet és mit nem

$
0
0



Amit a komposztba betehetünk: 
- Egynyári és évelő gyomokat gyökérrészek és magok nélkül
 - Vékony rétegben fűnyesedéket, lombos fák levelét, tűleveleket
 - Elnyílt virágokat, puha metszési hulladékot, apróra szecskázott fás szárakat, felaprított szalmát 
- Balkonládák, cserepek lecserélt földjét.
 - Gyümölcsök, nyers zöldségek nyesedékét és lehámozott héját
 - Összetört tojáshéjat, teafiltert, kávézaccot
- tollakat, állati szőrcsomókat
- Kisebb mennyiségben: fahamut valamint apróra szecskázott papírt, tiszta pamut és gyapotszövetet


Amit ne tegyünk bele:
 - Beteg növényi részeket vagy olyan gyomnövényeket amik már magot hordanak. A növényeket károsító vírusok és a gyommagok túlélik a rothadási folyamatokat így a kész komposzttal mi magunk terjeszthetjük el ezeket az egész kertben. 
- Évelő dísznövények és gyomok gyökerét. Ennek a tilalomnak az oka, a fentihez hasonló. Vannak olyan gyomnövények (ld. pl. apró szulák) melyek a legkisebb gyökérdarabkájukból is képesek új növényt fejleszteni. 
- Műszálas textilt ill. egyéb nagyon lassan, vagy egyáltalán le nem bomló anyagot.
 - Főtt ételmaradékot, csontot, kenyeret, húst, állati belsőségeket stb. Ezek a hulladékok vonzzák a rágcsálókat (egereket, patkányokat), és nem utolsó sorban ezektől lesz irdatlanul bűzös a komposztdombunk. 
- műtrágya és vegyszer maradékot



Érdemes egymás után két komposztálót is létesíteni. Mert így míg az egyiket feltöltjük a kerti hulladékkal, a másikban már javában tartanak a bomlási folyamatok.
Ideális körülmények közt néhány hónap múlva már ki is szórhatjuk a felhasználásra kész, érett komposztot.





Őszi asztaldekoráció

$
0
0
  


Egy hirtelen ötlettől vezérelve ma egy őszi hangulatú asztali dekorációt készítettem. A kreáció alapját egy kisméretű zsírosbödön adja, amit különféle őszi magokkal és termésekkel, sárguló falevelekkel, valamint egy szép piros almával díszítettem.


Az egyszerűség kedvéért a bödönt virágfölddel töltöttem fel,


 majd vágtam az almába egy lyukat a mécsesnek. 


Az alma körül tobozokat, diót, mandulát, mogyorót stb. rendeztem el. 


Végül a bödön oldalára sárguló faleveleket rögzítettem, majd piros rafiával többször körbe is kötöztem. 
Az új ruhába öltöztetett pici zsírosbödön most a tálalószekrényen hirdeti az ősz beköszöntét. 



Őszi koszorúk

$
0
0




Az elmúlt egy hétben három őszi koszorút készítettem. Az elsőnél szalma alapra barna és natúr színű potpourrit, ill három gombot ragasztottam. Ez a koszorú a nagynénim ajtaján illatozik. 


A második alapját egy szőlővesszőből font koszorú adja. Erre egy fél kerámia korsót ragasztottam, benne csipkebogyóval és tűztövissel. A koszorúra került még három csigaház, amit egy ideje előszeretettel használok díszítésként. 


A harmadik koszorúra tűzőhabot erősítettem és ebbe szurkáltam bele többféle, a kertben begyűjtött növényt és néhány száraz virágot. Ez a két utolsó koszorú anyukámnak készült, a sajátom még hátravan... :)  




Egyiptomi hangulatú, szalvétatechnikával készült kép

$
0
0



Ezt az egyiptomi hangulatú képet ajándékba készítettem. A hieroglifás szalvétára már évekkel ezelőtt rábukkantam, ez az egyetlen darab volt belőle a boltban, hát gyorsan le is csaptam rá. Ez is olyasmi, amit nem hagyhattam ott, még akkor sem, ha még nem is tudtam, mire fogom majd felhasználni.


A kép elkészítéséhez egy festővászonra, decoupage ragasztóra, ollóra és egy ecsetre volt szükségem. A szalvétát rétegeire bontottam és csak a legfelső, vékony réteget használtam fel. Ezt a festővászon méreteihez szabtam, majd gondosan eligazítottam rajta és óvatosan átkentem a ragasztóval.




Témába illő, korábbi bejegyzésem: Nappali egyiptomi stílusban



Farmeranyagból varrt díszpárnák

$
0
0



Szeretem a díszpárnákat. 
Nagyszerű kiegészítői lehetnek az adott térben alkalmazott lakberendezési stílusnak. Színeikkel, anyagukkal, mintáikkal könnyen hozzáigazíthatók a szoba hangulatához.


Ebben a részben néhány farmeranyagból varrt díszpárnát gyűjtöttem össze. Ezek a párnák vidámak, színesek, fiatalosak. 
A farmeranyagot meg is vásárolhatjuk, de régi farmernadrágok is tökéletesen megfelelnek erre a célra. 


Hímezhetünk rájuk tengeri motívumokat pl. hajókat, világítótornyot, vagy halakat, varrhatunk rájuk hullámokat imitáló eltérő árnyalatú farmercsíkokat és máris egy tengerészstílusú fiúszoba nagyszerű kiegészítőjét kapjuk. 



Az egyhangú kék anyagot feldobhatjuk hímzésekkel vagy színes, mintás anyagdarabokkal. Még egyszerű négyzetek vagy virágminta felvarrásával is vidám hatást érhetünk el.


A párnahuzat varrásához a farmeranyag mellett még egyéb anyagmaradékot is felhasználhatunk, mint az alább bemutatott képeken is látható. A kék színű, kockás és csíkos anyagok jól harmonizálnak a farmeranyaggal. Piros alapszínű szívekkel díszítve a párnák nagyszerű kiegészítői lehetnek egy tizenéves lány szobájának.





A képek forrása: Al Sur de los Limones


Falevél-dekoráció papírból

$
0
0



Az őszben az a legklasszabb, hogy ilyenkor színes ruhába öltözik a táj. Ugyan a nappalok egyre rövidülnek és az őszi borúban egyre kevesebb a fény, de a természet változatos színeivel kárpótol minket mindezért. 
Az ősz csodás színvilágát gyűrt csomagolópapírból készített falevelekkel könnyen becsempészhetjük a lakásba is. Ezt a papírfajtát batikolt papírnak is nevezik, mivel a színezése nem egyenletes. A foltossága kifejezetten jól jön egy őszi falevél elkészítéséhez. 


A munkát azzal kezdjük, hogy a bejegyzés alján található linkre kattintva kinyomtatjuk és kivágjuk a levél sablonját. A csomagolópapírt félbehajtjuk és a sablon segítségével megrajzoljuk, majd kivágjuk a levelet. 


A félbehajtott, kivágott papírt szétnyitjuk és harmonikaszerűen összehajtogatjuk, majd a hosszabbik oldala felé félbehajtjuk. (2. kép) 
Zöld színű rafiából vágunk egy kb. 23 centis darabot, összecsomózzuk és a hajtás közepébe helyezzük. 
Ragasztóstifttel egymáshoz ragasztjuk a levél hosszabbik oldalait, majd a levél szára alatt néhány harmonikát is. (3. kép) Most már csak el kell igazgatni a levél redőit és el is készültünk. 





A levél sablonjának kinyomtatásához kattints ide!


Ötletforrás: happyclippings.com


Baldachinos ágyak

$
0
0




A baldachinos ágy rejtélyes, meghitt, romantikus hangulatot teremt a hálószobában. Fókuszpontként magára vonja a figyelmet, ezáltal uralja a szobát. Egy jól megválasztott baldachinos ágy pazar eleme lehet a hálószobának. Azonban, ha nem sikerül a szoba stílusához illő, ízléses ágyat választanunk, agyon is csaphatja az összhatást.


Méretei miatt a kerettel rendelkező baldachinos ágy inkább nagyobb hálóba való. Ez a fajta ágy kisebb szobában a szűkösség, zsúfoltság érzetét keltheti és a szépsége sem tud megfelelően érvényesülni.
















Viszont kicsi hálóban sem kell lemondanunk a baldachin nyújtotta romantikus érzésről.



 Ez esetben ízléses megoldást nyújthatnak az ún. félbaldachinok, melyeknél a kelmét az ágy fejtámlája fölött rögzítik a falhoz és csak kis mértékben lógatják be az ágy fölé.


Egy másik lehetőség, mikor a függönyözés a mennyezethez rögzített keretről lóg le. E két utóbbi baldachin típust akár mi magunk is könnyen elkészíthetjük. 


A függöny anyagának kiválasztásakor mindenképp tartsuk szem előtt a szoba színvilágát, stílusát, az elérni kívánt hangulatot. Lehetőség szerint lágy esésű, könnyen tisztítható, nem gyűrődő anyagot válasszunk.


A korabeli baldachinos ágyak másik utódja az ún. oszlopos ágy, melynél a mennyezet felé tartó, általában faragott oszlopok egyszer csak véget érnek.


De a kerettel rendelkező ágyakra sem kell feltétlenül függönyözés. A szépen kidolgozott fém vagy fa keret önmagában is mutatós lehet.






Őszi levéldekoráció fonálból

$
0
0



A fenti képen látható kb. 17x17cm-es levelet fonál és drót felhasználásával készítettem el. 


Először megrajzoltam a levelet, majd ennek mintájára egy könnyen hajlítható drótból meg is formáltam.


Ezután a levél hajszálereit imitáló hálót készítettem el, mely során igyekeztem minél kuszább hatást elérni. Egy nagy lyukú varrótűbe fűztem a fonalat, de szerintem  a feladat egy horgolótűvel is megoldható. 



Utolsó lépésként a levél körvonalán végighaladva pelenkaöltésekkel fedtem be a drótot.


A végeredménnyel kapcsolatban kettősek az érzéseim. Egyfelől jobban mutatna, ha az egészet ugyanabból a fonálból készítettem volna, másfelől a drót alkalmazása jó ötletnek bizonyult, mert nagyon jó tartást ad a levélnek.


Terveim szerint legközelebb más formájú leveleket készítek majd
 más-más színű fonálból. 


A fonálból készült falevél ötletadó forrása: How did you make this


Filcfigurák Halloween hangulatban

$
0
0




Kinga küldött néhány képet a Halloween hangulatot idéző filcfiguráiról. Kedvencem a három barátságos szürke denevér fekete köpenyben.
Tetszenek ezek a vidám denevérek, el tudnám képzelni őket például az étkezőasztalunk feletti lámpáról lelógatva...


Tetszik még a filcből készült a 6,5 x 4,5 cm-es pók is a hátára hímzett piros kereszttel. A lábai zseniliadrótból vannak, ezért szőrös hatást keltenek és még könnyen a kívánt formára is igazíthatók. 
Féééelelmetes. :)



Kinga szívesen vállalja a korábban már bemutatott - vagy akár egyedi kérés alapján is - filcfigurák ill. bábok elkészítését. 
Elérhetősége: birokin@hotmail.com



Tökdekoráció egy régi könyvből

$
0
0



Tegnap Halloween tököt készítettem... egy régi könyvből. 
Találtam otthon néhány olyan könyvet, ami már aktualitását vesztette, számomra értéktelen, viszont dekorációs célra feláldozható. 


A tök elkészítéséhez egy A5-ös lapokból fűzött könyvet választottam. A végeredmény akkor mutat igazán jól, ha a felhasznált könyv jó vastag. Fontos, hogy a kötése a 2. képen látható módon legyen megoldva, vagyis az oldalborító kemény része ne legyen a lapokhoz ragasztva. 


Egy reklámújságból kivágtam a lapok méretéhez igazított tök formát, amit a könyvlapra helyezve körberajzoltam, majd kivágtam. Egyszerre annyi lapot vágtam, amit még könnyen vitt az olló. 


Ezután levágtam a könyv kemény borítóit és zsírkrétával megszíneztem a lapok éleit. Majd a könyvet a kötésénél meghajtottam (lásd a 4. képet) és két hosszú gemkapoccsal alul és felül is összefogtam néhány lapot.


A hajtás következtében a lapok maguktól szépen elrendeződtek a szélrózsa minden irányába. A középen keletkezett lyukba egy száraz ágat tűztem, ezt körbetekertem kevés rafiával és beletűztem egy falevelet. (A képen látható levelet később lecseréltem egy kerekebbre, mert az jobban hasonlít a tök levelére.)



A könyvből készített Halloween tök előnye, hogy a "tökszezon" elmúltával, a gemkapcsok eltávolítása után, csak összecsukom a könyvet és elteszem jövőre. 




Halloween-tök faragás nélkül

$
0
0



Anyukám kertjéből idén csupán egyetlen sütőtökhöz tudnék hozzájutni. Igen ám, de én szeretem a sült tököt... Most faragjam ki és a finom belseje menjen pocsékba? Ez a lehetőség egyáltalán nem tetszik... inkább kerestem olyan megoldásokat, amik lehetővé teszik, hogy Mindenszentek után a tök végül a sütőben landolhasson. 
Nézzük miket találtam:


A tököt körbetekerhetem gézzel, amire ragaszthatok két szemet, kivágok egy kis szájat és ezzel el is készült a múmia-tök.


Ez a pókos megoldás sem rossz. Fehér zsineggel körbetekerem a tököt, felerősítek rá néhány méretes műanyag pókot és kész is. 


Hát ehhez a megoldáshoz viszont már kell némi fonál, türelem és idő... de a végeredmény mind a natúr mind a melírozott fonállal jól mutat.


Ha van otthon némi könnyen hajlítható drót, akkor ezt a dekort sem vészes megcsinálni. A meghajlított minták végein a drótot úgy görbítették el, hogy az a tökbe beleszúrható legyen.















A jó öreg csipkés függöny egy darabkájába vagy mintás harisnyába bújtatott tökök sem mutatnak rosszul.



A tökbe szurkálhatunk rajzszegeket, ráerősíthetünk szekrényajtó zsanérokból készített pillangókat vagy egyszerűen a régi kulcsokat is felaggathatjuk rá. 
E két utóbbi lehetőség nekem eszembe nem jutott volna... :)


Lakásdekorációként már ismeretes módon akár kisebb szögeket is szúrhatunk a tökbe egy mintát követve, ami máris kirajzolódik, amint egy fonállal keresztül-kasul összekötjük a szegeket. 




Amennyiben a tök héjának csak a felső rétegét faragjuk meg, akkor is klassz dekorációt kapunk és még a tök húsa is érintetlen marad.


A tökbe szúrt csupasz, feketére festett ágak rájuk lógatott papír denevérekkel. 
Egyszerű, jól mutat, tetszik.


Ha további tökös ötleteket keresel, nézd meg a korábbi bejegyzésem: Tökfaragás...



Fakanál bábok - Denevér

$
0
0


Kinga műhelyében nemrég egy daliás denevérfiú született. 
Nézzük meg, hogyan:


Kinga a munkát a fakanál szürkére festésével kezdte, majd kiszabta a denevér testrészeit és a fekete köpenyét. Miután a festék megszáradt a fakanálon, megrajzolta a denevér arcát és felragasztotta a szemeit, a füleit és a fogait.


Ezután összevarrta a test oldalait, a fakanálra húzta és ragasztóval rögzítette, majd vattával kitömte a denevér pocakját és befejezte a varrást. A denevér ekkor már magára ölthette éjfekete köpenyét és a nyakán megköthette fekete masniját, hogy készen álljon a fakanálbábok Halloween party-jára. 


 Nézd meg Kinga fakanál bábjait és olvasd el a történetüket. 


Kinga szívesen vállalja a korábban már bemutatott - vagy akár egyedi kérés alapján is - filcfigurák ill. bábok elkészítését. 
Elérhetősége: birokin@hotmail.com




Háromdimenziós, világító faliképek

$
0
0





Újra eljöttek a rövid nappalok, így számomra elérkezett az esti hangulatvilágítások ideje is. 
Az elmúlt időben több világító, háromdimenziós faliképet is láttam a neten, amik hatására most megalkottam a sajátomat. 
Hogy mitől is lesz egy ilyen falikép háromdimenziós? A kivágott részletek kihajtogatásától. Nézd csak meg a következő képen:


A képek elkészítéséhez vásároltam két, 40x40 cm-es vászonképet és ugyanilyen méretű fehér papírt. Elővettem egy ledes karácsonyfa-izzósort, ill. az építkezésből megmaradt dryvit hálót.


Elsőként a virágos képet készítettem el. 
A vászonkép méretére szabott fehér papíron ceruzával megrajzoltam, majd egy szikével óvatosan kivágtam a virágos mintát. Helyenként extra papírréteget ragasztottam a lap visszájára. Ezek azok a virágszárak, levelek és fűszálak, amiket sötétebbnek látunk a megvilágított képen. 


A madaras kép is hasonló módon készült el.


A minták kivágása után a vászonképeken dolgoztam tovább. A méretre vágott dryvit hálóba belefűztem a ledes izzósort, majd egy kapocsbelövő segítségével a vászonképek hátoldalán a kerethez tűztem a hálót.

A kivilágított háromdimenziós kép nappal és sötétben.

Ezután a korábban elkészített képeket kétoldalú ragasztóval a vásznakra ragasztottam, kihajtogattam a virágok szirmait, a pillangó és a madarak szárnyait, valamint a nap sugarait és a felhők bodrait. 
Legvégül pedig a képeket felakasztottam a falra és felkapcsoltam a világítást. :) 


Kíváncsi lennék, nektek hogy tetszik a végeredmény ill, hogy nekiállnátok -e egy ilyen feladatnak?



Mire használhatók a szalmacsillagok?

$
0
0





Jó néhány karácsonyi barkácsötlet van a tarsolyomban és mivel szeretnék ezek közül minél többet veletek is megosztani, már most előhozakodom a témával. Bocsi azoktól, akik szerint ez még túl korai...


Egy évvel ezelőtt már bemutattam néhány szalmacsillag elkészítési módját, amit idén is folytatni szeretnék. Terveim szerint lesznek köztük nagyon egyszerű és nagyobb kihívást jelentő, bonyolultabb csillagok is.


De mégis mire jók a szalmacsillagok? 
A kisebbeket a leggyakrabban karácsonyfadíszként használjuk amennyiben kedveljük a csillogástól mentes, natúr, természetes hangulatú karácsonyt. Jól illenek mellé a mézeskalács- ill. méhviaszdíszek, az arany színre festett diók, a szárított narancskarikák, a csokrokba kötött fahéjrudak.


Kisebb csillagokkal díszíthetjük a karácsonyi üdvözlőkártyákat 



és a becsomagolt ajándékok díszítéseként is nagyon mutatósak.


A szalmacsillagokat asztaldekorációként is bevethetjük. 


A nagyobbakat fellógathatjuk a falra, 


az ablakba vagy akár a bejárati ajtóra.

Ha te is kedvet kaptál a szalmacsillag készítéshez, nézd meg a már korábban bemutatott csillagokat és kövesd figyelemmel a Varázsport továbbra is. :)





Papírcsillag ablakdísz

$
0
0



Karácsony közeledtével előszeretettel díszítjük fel lakásunkat, fokozatosan ráhangolódva az ünnepekre. Az egyik legegyszerűbb és legolcsóbb dekoráció, ha magunk által hajtogatott papírdíszeket lógatunk az ablakokba. A felhasznált papír lehet egyszerű fehér fénymásoló papír, de választhatunk akár fényes ezüst, vagy bármilyen más, számunkra jobban tetsző színűt is.


A csillag elkészítését úgy kezdjük, hogy egy A4-es méretű  papírlapot egymás után többször félbehajtunk a fenti kép szerint. 


Majd egy sablont helyezünk erre az összehajtott lapra, körberajzoljuk és kivágjuk.
Egy papírlapból 4 db mintás papírt kapunk. Ezt a műveletet még három papírlappal elvégezzük, így a végén 16 db kivágott mintánk lesz.


A kivágott mintákat kettesével egymáshoz ragasztjuk egy ragasztóstift segítségével a fenti kép útmutatásai szerint. (A narancsszínű vonalak a ragasztás helyét mutatják.) Ennek eredményeként 8 db tölcsérkét kapunk. 


Várunk, míg a ragasztó megszárad, majd a tölcséreket ragasztjuk egymáshoz egy keskeny ragasztóréteggel a tölcsérek középvonalában. Ezek után óvatosan széthajtogatjuk a csillagot, helyenként kicsit megigazítva, megnyomkodva a csillag szárait.


Abban az esetben, ha az utolsó két tölcsért nem ragasztjuk össze egymással, csupán egy hosszabb gemkapoccsal tűzzük össze, akkor az ünnepek elmúltával a csillagot összehajtva tehetjük el jövő karácsonyig.






Szeretem az ilyen mutatós, de mégis egyszerűen és könnyen elkészíthető díszeket. Az egyetlen nehézség számomra, hogy mindenki számára érthetően leírjam ennek a csillagnak az elkészítési módját. Ezért, ha te is hajtogatnál egy ilyen csillagot, de valahol elakadtál, írj nekem és én igyekszem segíteni.


Két éve már bemutattam egy másik, ablakba lógatható papírcsillag elkészítésének módját. Ha azt a csillagot is megnéznéd, kattints ide.



Viewing all 220 articles
Browse latest View live